IT Manager of Tomorrow Academy to nie tylko cykl szkoleń, ale także wyjątkowa platforma wymiany doświadczeń, budowania relacji oraz odkrywania własnego potencjału. Jan Lubryka to lider, który ukończył program i podzielił się swoją opinią na temat ITMT Academy. Opowiedział, jak te 4 miesiące wpłynęły na jego rozwój zawodowy.
"W ITMT Academy brał udział mój kolega z organizacji – Mateusz Famulski, który zarekomendował mi tę formułę. Opowiedział o modułach, z których składa się Academy, przybliżył cele i szczerze polecił mi ten program. Poza tym widziałem realne zmiany, które Mateusz wprowadził do swojej zawodowej rutyny. Program (z mojej perspektywy) okazał się być ważnym krokiem w karierze Mateusza. To była dla mnie ogromna motywacja i powód, dla którego zdecydowałem się wziąć udział programie.
To unikalny, czteromiesięczny program autorski Conlea, przygotowujący do roli Dyrektora IT lub IT Executive. To miejsce, gdzie wspólnie z grupą kilkunastu osób, uczestnicy są w stanie przygotować się na trendy i wyzwania jutra. To możliwość wymiany doświadczeń, dzielenia się przemyśleniami, doświadczeniem oraz możliwość nawiązania relacji w branży poza swoją firmą / korporacją.
ITMT Academy składa się 8 modułów prowadzonych przez ekspertów IT (w formie stacjonarnych zjazdów), spotkań online z liderami, dedykowanych sesji networkingowych i konsultacji dotyczących action planów. Jeden ze zjazdów, prowadzony przez Piotra Grządziela, poświęcony był Personal Brandingowi lidera.
"Większość uczestników edycji, w której ja brałem udział, nie pracowała świadomie nad swoją widocznością w branży. Sprawy bieżące były na tyle pochłaniające, że zwyczajnie brakowało na to czasu. Takie podejście w pewnym stopniu hamuje nasz rozwój i jest krótkowzroczne. "Leadership at scale" to moduł, który motywuje do pomyślenia nad zawodową przyszłością, postawienia sobie celów, kultywuje tzw. "Growth Mindset" oraz daję podstawy do budowania swojej widoczności jako eksperta czy lidera wewnątrz organizacji, i poza nią".
Odblokuj 3 webinary gdzie prowadzący ITMT Academy dzielą się swoim know-how w zakresie kariery, leadershipu oraz komunikacji.
Podczas zjazdu prowadzonego przez Dawida Ostręgę na temat budowania zespołów o wysokiej wydajności, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi narzędziami i technikami, które mogą wspierać zarządzanie zespołem. Jednym z takich narzędzi były mapy myśli.
"Powróciłem do map myśli w swoim zespole do rozbijania skomplikowanych zagadnień na mniejsze, bardziej zarządzalne elementy. Kiedy planuję nową transformację, biznes czy przedsięwzięcie, używam map myśli, aby wizualnie rozłożyć funkcje, zadania, odpowiedzialności, identyfikując jednocześnie potencjalne ryzyka i zależności między nimi. Narzędzie to pomaga nam na okrycie wielu aspektów, szczegółów, które z pozoru nie miały wpływu czy korelacji z tematem, a finalnie wielokrotnie okazywały się kluczowe".
"Równie wiele uwagi poświęciliśmy tematowi time managementu, w tym priorytetyzowania zadań oraz odpowiedniemu zadawaniu pytań sobie i swoim ludziom. Kluczowe jest definiowanie tego, co strategiczne i priorytetowe, a co można zdelegować, odłożyć na później lub nawet świadomie zignorować. Tutaj płynnie nawiążę do modułu critical thinkingu i zarządzania zmianą. Gdzie został nam przedstawiony moim zdaniem kluczowy element leadershipu – make your thinking visible, czyli pokaż swój sposób myślenia. Nie zdawałam sobie sprawy, jaką moc ma to hasło, zanim nie zacząłem go wdrażać w swojej organizacji. Zmotywowałem do tego też innych".
Wartością dodaną Academy jest również omawianie obszarów i zagadnień z obszaru IT, które stały się utarte i „nudne”. Takim przykładem jest sformułowanie „Wizja i misja organizacji” czy “Strategia IT”.
"Poprzez odpowiedni dobór prowadzących pod względem wiedzy, doświadczenia i charyzmy, udało się podczas Academy nadać nowego tchnienie, spojrzenie, wartości i życie takim obszarom jak wizja i misja organizacji. Zajęcia te prowadzone były przez Elizę Stasińską, która podsycała warsztaty własnymi life hakami z różnych dziedzin jej życia.".
“Z kolei prowadzący Patryk Dolewa omówił z nami od początku do końca temat Strategii IT na przykładzie średniego przedsiębiorstwa. Trafnie wskazał szanse i zagrożenia oraz pułapki myślenia".
“Bardzo ciekawym doświadczeniem był również temat podejścia produktowego w organizacji. Gdzie okazało się, że nie było dwóch tych samych definicji w grupie, czym faktycznie jest produkt. Prowadzący Tomasz Pająk nie tylko uspójnił nam tę definicję, ale również pokazał, z czego wynika taki rozjazd oraz jak podejście produktowe może zmienić punkt postrzegania różnych części organizacji na ten sam obiekt”.
Jednym z fundamentalnych założeń programu IT Manager of Tomorrow Academy jest otwarta i szczera dyskusja. Uczestnicy w transparentny sposób opowiadają o swoich zawodowych doświadczeniach, wyzwaniach i dzielą się osobistymi refleksjami.
"Nasza grupa od początku przyjęła zasadę [Co wydarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas]. Zdawaliśmy sobie, że bez pełnej szczerości nie wypracujemy efektywnych rozwiązań. W zbudowaniu wzajemnego zaufania pomógł nam fakt, że zjazdy odbywały się stacjonarnie w Gdyni. Myślę, że zza kamerki zbudowanie takiej bezpiecznej strefy nie byłoby możliwe".
Wymiana doświadczeń i integracja
ITMT Academy to osiem dwudniowych zjazdów połączonych z wieczorną integracją i eksplorowaniem Gdyni. Wszystko, w atmosferze wymiany doświadczeń i wiedzy.
„Mimo, że zajęcia były bardzo eksploatujące, nie zamykaliśmy się w swoim pokojach, tylko aktywnie spędzaliśmy czas również po południu. Zwiedziliśmy ruiny dawnej torpedowni w Gdyni, skorzystaliśmy z wycieczki po gdańskich muralach. Na pozór dość odległe od celu Academy spotkania, pozwoliły nam na głębsze zrozumienie i refleksję nad omawianymi tematami, a także zbudowały między nami trwałe relacje zawodowe i osobiste".
Najlepszym podsumowaniem programu IT Manager of Tomorrow Academy jest zdanie Take the next step – mówi Jan Lubryka.