Wróć do wszystkich wpisów

3 min czytania

The journey: DevOps, ITIL®, Agile, Lean IT

avatar

Krzysztof Kozakiewicz

Post image

DevOps, ITIL, Agile, Lean IT - jaki mają wspólny mianownik? Pewnie jest ich wiele, ale jeden z nich to na pewno wskazówki autorów, którzy zalecają by nie stosować, czy jak to często słyszymy, implementować tych koncepcji na ślepo.

Każda organizacja jest inna,  ma inne potrzeby, cele i wyzwania. Znajduje się w innej sytuacji biznesowej i na innym poziomie rozwoju. Dlatego nie ma wzorca, który pokazuje konkretny przepis na to jak stać się Agile, Lean, organizacją usługową działającą w oparciu o dobre praktyki ITIL czy jednorożcem zgodnym z DevOps.

Co więcej, znam wiele osób, którzy usprawniając swoją organizację sięgają do wielu metod lub koncepcji zarządzania, potrafią z każdej wyciągnąć to, co dla nich najlepsze i odpowiednio dopasować do istniejącej sytuacji.

Skąd taki temat?

Inspiracją był aktualnie rozgrywany turniej wielkiego szlema na kortach w Nowym Jorku. Konkretnie legendarny tenisista Artur Ashe, którego imieniem nazwany jest kort główny obiektu Flushing-Meadows.

Osobiście jestem zwolennikiem myślenia, że to właśnie ta tytułowa podróż jest najważniejsza, że to ona uczy nas najwięcej i podnosi naszą wartość. Dzięki tej nauce kolejny krok jest łatwiejszy i jesteśmy w stanie szybciej reagować na zmieniające się potrzeby i otoczenie. Ostatecznie, to właśnie ta umiejętność adaptacji i ciągłego usprawniania staje się naszą przewagą konkurencyjną.

Sam jestem ciekaw i już nie mogę się doczekać jakie historie poznamy podczas nadchodzących eventów Let's Manage IT.

Opowiedz nam o swojej drodze.

Jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami, opowiedzieć o tym jak przebiegała Twoja droga, skąd startowałeś, jakie były zakręty i jakie przeszkody napotkałeś, co pozwoliło Ci przyśpieszyć, a co Ciebie spowalniało i dokąd dotarłeś to skontaktuj się z nami, napisz na cfp@letsmanageit.pl.

 

Kategorie: Agile DevOps ITIL Lean

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści