Wróć do wszystkich wpisów

6 min czytania

ACCELER8IT. Konferencja dla organizacji Enterprise IT

Conlea

Post image

W dniach 10-12 kwietnia 2024 roku w Krakowie, spotkają się IT Managerowie, liderzy transformacji, osoby odpowiedzialne za architekturę dużych rozwiązań i platform, a także praktycy Agile oraz DevOps, by skupić się na kluczowych aspektach rozwoju technologicznego. Na scenie pierwszej edycji konferencji ACCELER8IT wystąpi między innymi Tejas Chopra, Senior Software Engineer w Netflix. Wśród innych Keynote Speakerów znajdziemy przedstawicieli takich organizacji jak Netflix, LEGO Group, Riniger Axel Springer, Atlassian, AT&T,
T-Mobile czy BNP Paribas.

Dlaczego powstała konferencja ACCELER8IT?

Powodem stworzenia konferencji była skala wyzwań, z jakimi zmagają się organizacje klasy Enterprise w nieustannych próbach usprawniania tego, jak definiują i tworzą wartość biznesową. Organizacje te są poddawane nieustającej presji zewnętrznej i wewnętrznej. Presja zewnętrzna może pochodzić od m.in.: konkurencji (już istniejącej jak i od tzw. disruptors na rynku), rozwoju generatywnego AI i pogoni za AGI, zmieniających się regulacji, nowej normalności post-pandemicznej, inflacji czy niepewności geopolitycznej. Wewnętrzna presja to z kolei zjawisko, w którym organizacje klasy Enterprise ze względu na swój rozmiar i skalę wewnętrznych powiązań same w sobie są wystarczająco złożonymi organizmami, które nie potrzebują zewnętrznych zagrożeń, by zmagać się z przetrwaniem. Z tych powodów bardzo często ich uwaga kieruje się w stronę DevOps i skalowaniu zwinności jako próbie „ucieczki do przodu”. Celem konferencji jest pokazanie historii z organizacji klasy Enterprise, którym ta ucieczka się udała i są liderami w swoich branżach.

Nasze wydarzenia to doskonała okazja do spotkań z liderami, którzy znają bolączki i wyzwania branży. Liczne rozmowy utwierdziły nas w przekonaniu, że nie ma na rynku wydarzenia, którego głównym tematem będą trendy i technologie w metodykach takich jak DevOps, Scaled Agile czy po prostu IT automation. Jako organizacja rozwijająca kompetencje z zakresu DevOps®, SAFe® czy Agile®, a jednocześnie mająca zaplecze konferencyjne, zdecydowaliśmy się tę lukę wypełnić i zaoferować członkom naszej społeczności konferencję ACCELER8IT.

mówi Karolina Strzępek, Managing Director Conlea

Dla kogo jest konferencja ACCELER8IT?

Skuteczne wdrożenie zmiany DevOps i Agile w dużych organizacjach IT wymaga zrozumienia całości interakcji w niej zachodzących. Nie da się tego skutecznie dokonać bez zrozumienia, jakie zależności występują pomiędzy przywództwem, kulturą organizacyjną, kształtem zespołów, architekturą systemów IT, procesami dostarczania wartości, czy używanymi miarami. W związku z tym konferencja jest skierowana do dwóch typów odbiorców: liderów liniowych (np. managerowie IT, architekci), którzy potrzebują odkryć inne domeny poza swoimi macierzystymi oddziaływania na organizację oraz liderów wyższego szczebla (dyrektorzy IT) szukający inspiracji, jak poprawnie rozłożyć akcenty we wspomnianych domenach, by zwiększyć prawdopodobieństwo udanej transformacji.

Agenda konferencji ACCELER8IT

Zrzut ekranu 2024-01-25 o 12.50.46

Przeważającą formułą konferencji są case study, czyli prawdziwe historie z organizacji klasy Enterprise. Pod kątem merytorycznym agenda opisuje, co trzeba robić na poszczególnych etapach strumienia wartości (ang. value stream), aby mówić o udanym wdrożeniu DevOps i Agile na szeroką skalę. Idąc po kolei „w dół” strumienia wartości uczestnik konferencji dowie się, jak można eksperymentować w poszukiwaniu wartości biznesowej, jak powinien wyglądać proces dostarczania tej wartości (od praktyk inżynieryjnych, przez zarządzanie długiem technologicznym po automatyzację CI/CD oraz infrastruktury), po monitorowanie środowisk produkcyjnych (m.in. Observability) w celu weryfikacji, czy wspomniana wartość została dostarczona oraz by zapewnić jak najkrótszą pętlę zwrotną dla zespołu wytwórczego celem jego jak najczęstszej nauki (Continuous Improvement). Nad tym wszystkim rozciąga się parasol z przywództwa i kultury organizacyjnej, o którym też na swoich przykładach będą opowiadać prelegenci. 

Zrzut ekranu 2024-01-25 o 12.51.05

Organizatorzy przygotowali zróżnicowali program pod kątem formatów. Pierwszego dnia odbędą się całodniowe warsztaty w mniejszych grupach na wybrane przez uczestników tematy. Drugiego i trzeciego dnia na scenie pojawią się prezentację w formule Case Study i Solution Study, wystąpienia Keynote Speakerów, panele dyskusyjne, a także inspirujące 20-minutowe prezentacje ekspertów. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w ACCELER8IT Café, interaktywnych sesjach, które pozwolą nawiązać kontakt z innymi uczestnikami. Nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących stawiających na networking. 

Pierwsza edycja ACCELER8IT potrwa 3 dni. Na scenie wystąpi ponad 40 ekspertów, w tym 4 Keynote Speakerów. Na krakowskiej widowni zasiądzie 300 liderów i specjalistów IT. 

Kategorie: Acceler8it

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści