Wróć do wszystkich wpisów

2 min czytania

SaaS (Software as a Service) w praktyce

Sławomir Wojenkowski

Post image

Korzystanie z aplikacji działającej w formie usługi, dostępnej na życzenie, intuicyjnej w działaniu, z której możemy korzystać na dowolnym urządzeniu końcowym i z której jednocześnie możemy zrezygnować w dowolnym momencie użytkowania bez ponoszenia dodatkowych kosztów - to podstawowe założenia dla rozwiązań określanych jako SaaS (Software as a Service).

W rzeczywistości, aby zrealizować powyższe założenia, po stronie dostawcy usługi potrzeba wielu kroków po to, by końcowy produkt dostarczyć z odpowiednią jakością, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych i wydajności aplikacji.

Dla tych wszystkich, którzy stoją aktualnie przed takim wyzwaniem lub planują je w najbliższej przyszłości, przygotowałem zapis fragmentów webinaru  z Michałem Śliwińskim, CEO Nozbe.com na temat rozwiązań SaaS. Podczas spotkania Michał podzielił się z nami swoim praktycznym, ponad siedmioletnim doświadczeniem w stworzeniu i utrzymywaniu produktu dostarczanego w modelu SaaS, z którego korzysta obecnie ponad 200.000 zarejestrowanych użytkowników na całym świecie.

Materiał jest dostępny w formie krótkiego, klikuminutowego streszczenia webinaru.  Dowiesz się z niego między innymi o tym, co jest najważniejsze w rozwiązaniach SaaS, jakich błędów należy unikać podczas wdrożeń, co jest istotne z punktu widzenia wydajności i bezpieczeństwa platformy czy też jak wygląda optymalna infrastruktura na początkowym etapie życia produktu.

Usłyszysz również jak w praktyce można używać infrastruktury Amazon Web Services, której wykorzystanie omawiam także na szkoleniach Cloud Computing Essentials w Conlea.

 

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści