Wróć do wszystkich wpisów

5 min czytania

IT Manager of Tomorrow 2018 już za nami!

Conlea

Post image

Tytułowe „jutro” to już „wczoraj”. Wczoraj, które będziemy wspominać bardzo dobrze i bardzo długo! III edycja konferencji odbyła się w malowniczo położonym Courtyard by Mariott w Gdyni i zgromadziła aż 250 IT managerów otwartych na poszerzanie wiedzy, dzielenie się doświadczeniami i wzajemną inspirację. Co bardzo cieszy, przyjechali do nas goście nie tylko z całej Polski, ale z 10 różnych krajów.

PRZEDE WSZYSTKIM PRAKTYKA

Tematyka wydarzenia wiązała się w tym roku z 3 kluczowymi kompetencjami skutecznego managera IT: umiejętnością tworzenia silnego zespołu i zarządzania transformacją, realizowaniem celów biznesowych oraz znajomością i wdrażaniem najnowszych trendów związanych z narzędziami i metodami skutecznego zarządzania w IT (ścieżki tematyczne: Culture and Leadership in Digital Age, Strategic Alignment of the Business and IT oraz Emerging Technologies and Frameworks).

Elastyczna formuła pozwoliła na udział w wybranych indywidualnie praktycznych warsztatach i inspirujących wykładach, zgodnie z własnymi zainteresowaniami i założeniem „minimum teorii, maksimum praktyki”.

INSPIRACJE OD NAJLEPSZYCH

W gronie prelegentów znaleźli się charyzmatyczni managerowie z wieloletnim doświadczeniem, przedstawiciele zarówno dużych globalnych korporacji, jak i lokalnych organizacji z wielu różnorodnych branż: bankowości, produkcji, e-commerce czy… wojska!

Major Rocco Spencer, były oficer ds. wywiadu w służbach powietrzno-desantowych armii amerykańskiej, w swoim wystąpieniu inspirował do przywództwa opartego na zaufaniu, podkreślał istotną rolę bezpośredniej komunikacji (im mniej pośredników – tym lepiej) i pokazał skuteczne metody zarządzania kryzysowego. Wszystko zgodnie z zasadą: „lead, follow or get out of the way”! Whoa!

O metodyce pracy opowiedział Dave Snowden (Cognitive Edge), o relacji IT z biznesem – Jaromir Pelczarski (który zaczął karierę jako programista, a obecnie jest wiceprezesem BGŻ PNB Paribas). Nie zabrakło wybitnych kobiet IT: tematykę sztucznej inteligencji przybliżyła jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych specjalistek w tej dziedzinie – współpracująca z MIT Ola Przegalińska, o transformacji Agile liczącej 25 tys. osób organizacji (Barclays) opowiedziała Kamila Sledz (finalistka konkursu WeAreTech Women’s 2017 Awards), a o zarządzaniu zmianą – Magda Oleksiewicz z Royal Bank of Scotland.

Było też o skutecznym przywództwie w sporcie (Przemysław Frasunkiewicz, trener Asseco Gdynia), kulturowych aspektach cyfrowej transformacji (Adam Alker, PWPW – czyli organizacja licząca sobie 100 lat!) i prawnych aspektach konstruowania umów dla projektów realizowanych w zwinnym modelu zarządzania (Łukasz Węgrzyn). Pojawiła się tematyka budowania marki osobistej (Piotr Grządziel) oraz komunikacji – zarówno tej towarzyszącej wprowadzaniu produktu na rynek, jak i tej pozwalającej wspólnie rozwiązywać problemy w organizacji (Michał Sadowski, Brand24). Nie zabrakło case study – bardzo ciekawe było wystąpienie dotyczące wyjątkowej działalności charytatywnej w organizacji (Milen Dyankow, w którego firmie – Liferay – pracownicy co roku mogą wykorzystać 40 godzin dodatkowego płatnego urlopu na pomoc potrzebującym: np. budowę studni czy odbudowę zniszczonych domów).

IT MANAGER OF TOMORROW AWARDS

Podczas konferencji odbył się finał pierwszej edycji konkursu dla najbardziej skutecznych menedżerów IT, którzy w swojej pracy dbają o harmonię we wspomnianych wcześniej kluczowych obszarach. Nagrodą główną był ufundowany przez DELL EMC wyjazd na konferencję Dell Technologies World 2019 w Las Vegas.

Po wysłuchaniu dziesięciu 5-minutowych pokazów, JURY wybrało laureatów:

I miejsce - Patryk Dolewa (Staples Solutions)
II miejsce - Adam Alker (mBank)
III miejsce - Łukasz Pawłowski (Ensono)
Nagrodę publiczności otrzymał Marcin Młodziński (BSH).

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW! 😊

 

To były dla nas niezwykle aktywne dni, pełne dobrej energii i fantastycznych spotkań. Jakie były dla Was i czy zobaczymy się za rok? Mamy taką nadzieję – bo choć czujemy zmęczenie, to daliście nam motywację do dalszego działania! Trochę odpoczniemy, a zaraz potem… zaczynamy odliczanie i przygotowania do kolejnej edycji konferencji!

 

Dziękujemy sponsorom i partnerom wydarzenia!

Sponsorzy: Dell EMC, Invest in Pomerania, Live more. Pomerania.

Partnerzy merytoryczni: APMG International, CIONET, Conlea.

Więcej o konferencji: www.itmtconf.com

[huge_it_gallery id="7"]

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści