Wróć do wszystkich wpisów

13 min czytania

IT Manager of Tomorrow Awards 2022

Conlea

Post image

IT Manager of Tomorrow Awards 2022 za nami. Podczas wielkiego finału wystąpiło 10 uczestników, którzy zaprezentowali swoje konkursowe transformacje przed jury i publicznością. Nagrodę główną – tytuł IT Manager of Tomorrow Awards 2022 oraz wyjazd na Dell Technologies World 2023 do Las Vegas otrzymała Paulina Święcicka z firmy Roche. Wręczono również nagrody w kategorii Business Leader, Technology Leader, People Leader, Raising Star oraz Nagrodę Publiczności. 

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 8 i 9 czerwca w hotelu Marriott w Gdyni i towarzyszyła konferencji IT Manager of Tomorrow 2022. Połączenie tych dwóch wydarzeń zaowocowało ogromną sceną i licznie zgromadzoną publicznością. Pierwszego dnia odbył się finał konkursu. To ostatni etap, do którego zakwalifikowało się zaledwie 10 uczestników, wybranych spośród kilkudziesięciu zgłoszeń. Na przedstawienie swoich case’ów managerowie otrzymali 5 minut. Drugi dzień to wielka gala wręczenia nagród i wielogodzinny networking.  

Etapy konkursu IT Manager of Tomorrow Awards

Aby dojść do finału, uczestnicy konkursu musieli przejść kilka etapów. Pierwszym z nim jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie konkursu. Istnieje również możliwość zarekomendowania osoby, która wykazuje wszystkie cechy „managera jutra”.  

Część uczestników jest świadoma wartości jaką ich inicjatywa wniosła do organizacji i zgłasza swój case samodzielnie. Nie wszyscy jednak lubią chwalić się swoimi sukcesami przed szeroką publicznością. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić system tzw. rekomendacji. Każdy kto zna managera IT, który jest liderem „kompletnym” spełniającym założenia z obszaru people, technology i business, może wypełnić formularz na stronie. Rekrutacja do edycji 2023 już się rozpoczęła
                   Daria Kopczyńska Event Specialist @ Let’s Manage IT

Kolejny etap to wyłonienie przez jury najlepszych zgłoszeń. W tym roku spłynęło ich ponad 30. Następnie jury odbyło z każdym z uczestników 15-minutowe spotkanie online. Po rozmowach jury wyłoniło 10 finalistów, z którymi rozpoczęli indywidualną pracę nad prezentacjami, wyświetlanymi podczas finału. Dla TOP10 konkursu zorganizowane zostały również warsztaty z autoprezentacji z Kamilem Koziełem, oraz spotkania z personal brandingu z Piotrem Grządzielem.

KONKURS ITMT AWARDS

Finałowa dziesiątka

Wśród finalistów tegorocznej edycji znaleźli się: Agata Szczecińska @ Discovery, Jacek Fiszer @ Allegro, Krzysztof Ras, Łukasz Luzar @Hitachi Energy, Marcin Springer @ Allegro, Marek Zieliński @ GSK, Paulina Święcicka @ Roche, Przemysław Juszkiewicz @ GFT, Radosław Lipiński @ Roche Global IT Solution Centre, Sebastian Dydek @ Lewiatan. Wszyscy wystąpili na scenie ITMT Awards 8 czerwca, prezentując swoje case’y. Po wysłuchaniu prezentacji, jury udało się na obrady, aby nazajutrz ogłosić nagrodzonych.

8 czerwca HD-5

Laureaci konkursu

Jury wyłoniło laureatów w 5 kategoriach. Tytuł IT Manager of Tomorrow Awards i wyjazd na Dell Technologies World w Las Vegas otrzymała Paulina Święcicka. Nagrodę ufundował partner konkursu – firma Dell Technologies. Nagroda Rising Star, bilet na IT Manager of Tomorrow 2023, powędrowała do Sebastiana Dydka. Marcin Springer to laureat nagrody przyznawanej przez publiczność (wystąpienie na konferencji w przyszłym roku) oraz zwycięzca w kategorii People Leader. Tytuł Business Leader zgarnął Przemysław Juszkiewicz, a z nagrodą Technology Leader wyszedł Jacek Fiszer. Laureaci kategorii People, Business i Technology Leader otrzymali bilet na Web Summit wraz z pobytem w Lizbonie. Dodatkowo, każdy z 10 finalistów otrzymał voucher na szkolenie Mindulness z Patrickiem Kozakiewiczem, który ufundowała firma Conlea, książkę autorstwa Sebastiana Drzewieckiego „Lider wystarczająco dobry. 12 lekcji autentycznego przywództwa na czasy niepewności” oraz możliwość opublikowania eksperckiego artykułu na temat swojej transformacji w branżowym miesięczniku ITwiz. Z pierwszymi publikacjami będzie można zapoznać się już we wrześniowym numerze magazynu.

Transformacja nagrodzona tytułem IT Manager of Tomorrow 2022

297A9669

Innersource to program zainicjowany przez zwyciężczynię konkursu, w celu przyśpieszenia developmentu produktów, zmniejszenia duplikacji pracy (eliminacja waste’u), poprawienia jakości rozwiązań IT oraz wzmocnienia kultury organizacyjnej. Rozpoczął się jako lokalna, zespołowa inicjatywa, a obecnie jest globalnym programem, który znalazł się na liście top priorytetów firmy globalnie na 2022 rok.

W obszarze IT rzadko dzielono się między sobą rozwiązaniami, a czasem duplikowano je, rozwijając analogiczne rozwiązania od początku. Wyszłam z inicjatywą do najbardziej doświadczonych ekspertów w organizacji, żeby zastanowić się co możemy zrobić żeby usprawnić ten obszar. W rezultacie przygotowałam business case i po uzyskaniu wsparcia polskiego zarządu oraz międzynarodowych partnerów biznesowych objęłam rolę liderki wprowadzenia Innersource’a. Rozpoczynaliśmy od zera, teraz inicjatywa Innersource jest jednym z najważniejszych priorytetów biznesowych wspieranych przez polski zarząd firmy, jesteśmy też częścią globalnego programu standaryzacji rozwiązań Data. Nasza inicjatywa została wymieniona jako jeden z krytycznych celi przez CFO na 2022
                   Paulina Święcicka @ Roche

Główną nagrodę wręczył Radosław Buszan @ Dell Technologies – partnera konkursu oraz Krzysztof Kozakiewicz, CEO @ Let’s Manage IT.

People Leader i Nagroda Publiczności

297A1105

Marcin Springer to laureat aż dwóch kategorii konkursu ITMT Awards 2022: People Leader i Nagrody Publiczności. Projekt, z którym wystartował w konkursie, polegał na powołaniu do życia centrum kompetencji ds. optymalizacji i automatyzacji procesów. Obejmował analizę potrzeb, przygotowanie business case, rekrutację zespołu, wybór technologii i wdrożenie modelu operacyjnego w ramach nowej jednostki organizacyjnej. Na konferencji Hiperautomatyzacja vol.V, za wdrożenia automatyzacji realizowane przez kilka zespołów (w tym Marcina), firma Allegro zdobyła nagrodę “Mocarza Hiper Automatyzacji”.

Dynamiczny rozwój biznesu wymaga zwiększania efektywności zespołów wewnętrznych i optymalizacji procesów. Jedną z dróg zapewnienia skalowalności jest automatyzacja i robotyzacja. W organizacji nie istniała komórka odpowiedzialna za systematyczną pracę w tym obszarze. Brak nastawienia na optymalizację procesów rozbudzał apetyt na zwiększanie zatrudnienia. Efektywność była czymś “dodatkowym”. Obecnie w Allegro funkcjonuje centrum kompetencji ds. automatyzacji. W ciągu roku wdrożyliśmy roboty, które zrealizowały ponad 6 mln. zadań, wydatnie skalując procesy i uwalniając potencjał ludzki do bardziej kompleksowych prac. Powołana została cross organizacyjna inicjatywa “Increase efficiency of business processes”, której jestem liderem. Obecnie zespoły pracują z celami i miarami efektywnościowymi w swoich obszarach
                    Marcin Springer @ Allgero

Nagroda dla People Leadera to wyjazd do Lizbony na konferencję Web Summit 2023. Marcin Springer otrzymał również bilet na konferencję IT Manager of Tomorrow 2023 – to z kolei nagroda przyznawana przez publiczność.

Business Leader

297A1113-2

Nagroda Business Leader powędrowała w ręce Przemysława Juszkiewicza @ GFT. Inicjatywa, z którą przystąpił do konkursu, polegała na wytworzeniu kompetencji technicznych oraz procesów dostarczania oprogramowania stanowiącego technologiczną część wirtualnych banków, które rewolucjonizują rynek bankowości detalicznej oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Obecnie organizacja składa się z ok 200 osób w samej Polsce, 300 globalnie i kilkunastu SME specjalizujących się w wąskich i specyficznych obszarach technologii bankowych.

Inicjatywa wynikała z potrzeby wytworzenia nowych, do tej pory nieistniejących kompetencji (np. wykorzystanie nowoczesnych systemów core bankigowych do tworzenia wirtualnych banków), procesów dostosowanych do specyfiki wirtualnych banków oraz skalowania wytworzonych kompetencji w celu dostarczania większej ilości projektów, w krótszym czasie i wysokiej rentowności. Jednym z głównych problemów było zainteresowanie ekspertów i inżynierów rozwojem w technologiach/rozwiązaniach specyficznych dla konkretnego obszaru biznesu
                    Przemysław Juszkiewicz @ GFT

Business Leader roku 2022 otrzymał bilet na Web Summit 2023 wraz z pobytem w Lizbonie. Nagrodę wręczył przedstawiciel partnera konkursu – Michał Kozłowski @ Palo Alto Networks.

Raising Star

297A1100

Tytułem Raising Star jury zdecydowało się nagrodzić Sebastiana Dydka z firmy Lewiatan Holding SA.

Jako organizator sieci franczyzowej, nie mając wpływu na decyzje właścicieli 3200 sklepów, nie oferując modeli promocji sell-out dla dostawców, reprezentowaliśmy nisko efektywny, tradycyjny model biznesowy, tracący udział rynkowy
                   Sebastian Dydek @ Lewiatan

W 2020 roku Sebastian wspólnie ze swoim zespołem rozpoczął transformację cyfrową od opracowania wdrożenia Power BI w oparciu o Azure. Równolegle team zmienił infrastrukturę POS do realizacji promocji sell-out i zakończył roll out. Dzięki temu Lewiatan oferuje promocje sell-out (np. 3 w cenie 2) jak dyskonty oraz zyskuje większy wpływ na strumień decyzji poprzez prezentację danych oraz CTA dla właścicieli sklepów. Powyższe wdrożenie jest pierwszym tego typu projektem Power BI w Polsce oraz pierwszym zestawem usług analitycznych na rynku franczyzowym.

Statuetkę oraz nagrody w kategorii Raising Star wręczył Szymon Araczewski @ Bosch, członek jury.

Technology Leader

297A1120

Transformacja, za której wdrożeniem stał finalista konkursu Jacek Fiszer, polegała na wdrożeniu i rozwoju systemu CRM w Allegro, obejmującego szerokie grono odbiorców, od obszaru CX przez Commerce aż po Biuro Reklamy, Fulfillment i Last Mile.

Inicjatywa miała na celu identyfikację, optymalizację, standaryzację i automatyzację kluczowych procesów biznesowych w celu zapewnienia im skalowalności, mierzalności i transparentności. Jak opisuje zwycięzca w kategorii Technology Leader, przed wdrożeniem systemu CRM wiele procesów opierało się na wymianie arkuszy kalkulacyjnych i bazowało na danych generowanych ręcznie. Systemy klasy CRM uważane były w organizacji za zło konieczne, a ich rola sprowadzana była do raportowania wykonanej już pracy. Aktualnie system CRM jest obecny w wielu zróżnicowanych obszarach firmy obsługując ustandaryzowane, elastyczne i skalowalne procesy. Jest uważany za narzędzie do realnego wspierania i automatyzacji pracy, przez co grono naszych klientów intensywnie się powiększa.

Bilet na Web Summit 2023 wręczył Przemysław Zakrzewski @ ABB, partner konkursu.

Jury konkursu

8 czerwca HD-6

Nieodzowną częścią konkursu IT Manager of Tomorrow Awards jak co roku jest jury. Do objęcia tej roli zaprosiliśmy 14 ekspertów, którzy na co dzień są częścią społeczności Let’s Manage IT. Wielu z nich, jak na przykład Eliza Stasińska @ mBank czy Agnieszka Światowa @ Discovery, jest laureatami poprzednich edycji dzięki czemu doskonale znają wyzwania postawione przed uczestnikami. Praca jurora rozpoczyna się już na etapie zgłoszeń i trwa aż do wielkiego finału. To kilka tygodni pracy z case’ami uczestników, doradztwo i mentoring na każdym etapie konkursu. W jury 5. edycji znaleźli się: Eliza Stasińska @ mBank, Agnieszka Światowa @ Discovery, Michał Kozłowski @ Palo Alto Networks, Patryk Dolewa @ Gemini Polska, Katarzyna Bołtowicz @ Kapsch Group, Wojciech Chruściel @ GSK, Przemysław Zakrzewski @ ABB, Szymon Araczewski @ Bosch, Michał Rączka @ mBank, Monika Płocke @ Deloitte, Radosław Buszan @ Dell Technologies, Tomasz Pająk @ DNA Technology/Conlea, Sebastian Drzewiecki @ Softserve oraz Krzysztof Kozakiewicz @ Let’s Manage IT.

Gala wręczenia nagród 

297A1069-2

Zwieńczeniem kilkutygodniowej pracy zarówno finalistów jak i jury, była gala wręczenia nagród IT Manager of Tomorrow Awards 2022, która odbyła się 9 czerwca. Wydarzenie otworzyła Katarzyna Gruszecka Spychała, Wiceprezydent Gdyni. Miasto od kilku lat aktywnie wspiera inicjatywy Let’s Manage IT, widząc spory potencjał do współpracy i szansę na zyskanie miana miasta otwartego na technologię i biznes IT. Dzięki temu wsparciu konkurs powrócił do Gdyni, gdzie miał swój początek.

297A1130

Jeszcze przed wręczeniem statuetek na scenie pojawił się Krzysztof Kozakiewicz, CEO @ Let’s Manage IT i pomysłodawca konkursu. W swoim przemówieniu przyznał, że konkurs to jedno z najbardziej stresujących go wydarzeń, ponieważ emocje, które towarzyszą finalistom udzielają mu się podwójnie. Po tej części przyszedł czas na wręczenie statuetek, a na koniec wieczór uświetnił występ improwizacyjny Wojciecha Tremiszewskiego i Szymona Jachimka. Po części oficjalnej  goście udali się na wspólny networking.

Partnerzy konkursu IT Manager of Tomorrow Awards 2022: Miasto Gdynia, Invest in Gdynia, Dell Technologies, Palo Alto Networks, GSK, ABB, Conlea. Partnerem transmisji wydarzenia była firma Natek.

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści