Wróć do wszystkich wpisów

5 min czytania

IT Manager of Tomorrow 2017 - relacja

Conlea

Post image

Za nami druga edycja konferencji „IT Manager of Tomorrow”, podczas której organizatorzy zgromadzili niemal 200 osób – CIO, managerów i specjalistów branży IT. Od 7 do 9 czerwca na scenie w hotelu Courtyard Marriott mogliśmy zobaczyć prelegentów z takich organizacji jak Nordea, Alior Bank, Allegro, Cisco, czy BSH i Fujitsu. Uczestnicy zgodnie podkreślają bardzo wysoki poziom merytoryczny prezentacji i unikatowy, „gospodarski” klimat wydarzenia. 

25 wystąpienia merytoryczne, 5 warsztatów, 10 lightening talks i niemal 200 osób  - tak wygląda bilans tegorocznej edycji konferencji. W porównaniu z ubiegłorocznym wydarzeniem więcej było nie tylko uczestników, ale także możliwości na zgłębienie wiedzy – poprzez sesje równoległe obywające się w dwóch salach (w języku polskim i angielskim), sesje plenarne, możliwość zadawania pytań prelegentom, a także udział w warsztatach symulacyjnych, które miały „uzbroić” menedżerów w praktyczne umiejętności i kompetencje. Warte zauważenia jest niecodzienne podejście organizatorów do tworzenia agendy:

 Działamy w branży IT już od 15 lat i sami szukaliśmy konferencji dla managerów, na której chcielibyśmy się pojawić. Miał to być event, podczas którego występują praktycy ze świata IT opowiadający o swoich sukcesach i porażkach.  mówi Krzysztof Kozakiewicz, organizator konferencji, CEO Fundacji Let’s Manage IT.

Tak też było podczas tegorocznej edycji konferencji – organizatorzy zaprosili do wygłoszenia prelekcji osoby zajmujące wysokie menedżerskie stanowiska w polskich i światowych przedsiębiorstwach. Mieli oni okazję zaprezentować się w jednej z trzech ścieżek „Culture and Lidership in Digital age”, „Closing the Gap between IT and Business” i „Emerging Frameworks and Technologies. O wysokim poziomie prezentacji świadczyły pełne sale podczas wystąpień jak i w trakcie sesji Q&A. Spośród grona ekspertów uczestnicy najlepiej ocenili wystąpienia Marcina Mazurka z grupy Allegro – o transformacji przez którą przeszła jego organizacja przez ostatnie lata, Adama Jaworskiego z ABB na temat User Experience i miłości do produktów, a także Dawida Ostręgi, który opowiedział o zarządzaniu zespołami na podstawie drużyny rugby.

Nie zabrakło też mówców inspirujących, do których zalicza się m.in. dr Geeta Sekhon, Global Consultant z United Nations (Indie), która otworzyła wydarzenie przemową „Human trafficking is everyones business” zapadającą na długo w pamięci odbiorców. Innym równie znaczącym było wystąpienie Łukasza Grassa, Redaktora Naczelnego Business Insidera, który opowiadał, jak zachować równowagę między pracą, rodziną i pasjami, co jemu z sukcesami udaje się już od kilkunastu lat. Organizatorzy zadbali też o klimat wydarzenia poza sesjami merytorycznymi:

Staraliśmy się wytworzyć przyjazną atmosferę dającą przestrzeń do wymiany doświadczeń i dobrej zabawy w gronie ludzi, którzy mają zbliżone potrzeby i cele zawodowe mówi nam Bartosz Kozakiewicz, organizator konferencji, członek zarządu Fundacji Let's Manage IT.

Dlatego też w trakcie konferencji uczestnicy mogli skorzystać ze strefy Nordea Relax and Fun Zone, w której do ich dyspozycji były 3 Machinaroomy, gry marki Rebel, masaże biurowe, „wybuchowe” koktajle z suchym lodem i napoje ze świeżych owoców. Natomiast w przerwie dealer BMG Goworowski przygotował jazdy testowe wybranych modeli luksusowych Mercedesów. Ale to nie wszystko! Wieczorem, po pierwszym dniu konferencji, odbyło się networking party, podczas którego uczestnicy mogli obejrzeć pokaz flair show od Bar4You i wysłuchać koncertu Glennskiiego z zespołu Blenders. Głównym punktem imprezy była improwizacja w wykonaniu Wojtka Tremiszewskiego z kabaretu Limo, która porwała całą publiczność i doprowadziła do salw śmiechu!

O tym, jak organizatorom udało się zrealizować konferencję najlepiej opowiedzą sami uczestnicy:

Wszystkie osoby, z którymi rozmawiałem przyznawały zgodnie, że to wydarzenie miało w sobie coś specjalnego. Organizatorzy wytworzyli tutaj prawdziwie gospodarski klimat napisał na Linkedinie Tomasz Kośmider, Global Architect w firmie DeLaval.

Warto tu być nie tylko dla treści merytorycznej, ale również dla atmosfery – bardzo autentycznej, swobodnej, niezobowiązującej. To jest szczery event.powiedział w trakcie konferencji Szymon Araczewski, Regional IT Manager w BSH.

Kolejna edycja tego „szczerego eventu” już za rok – 7-8 czerwca 2018 w Gdyni!

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści