Wróć do wszystkich wpisów

3 min czytania

Jak zbudować Hub IT w instytucji finansowej?

Conlea

Post image

Wystąpienie Anety Kolankowskiej, CIO @ B-INFINIT Tech Hub by BNP Paribas CIB, na konferencji IT Manager of Tomorrow jest inspirującym przykładem drogi kariery i budowy innowacyjnego centrum technologicznego. Prelegentka  podzieliła się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i sukcesami związanymi z tworzeniem hubu. 

Aneta Kolankowska została zaproszona do dołączenia do BNP Paribas CIB, aby zbudować B-INFINIT Tech Hub. W lutym zeszłego roku odebrała telefon od byłego przełożonego z propozycją, aby dołączyć do projektu budowy hubu technologicznego w Polsce. Pomimo pracy w innej instytucji finansowej, Aneta zgodziła podjąć wyzwanie. W październiku przystąpiła do pracy i stanęła przed wieloma pytaniami. 

Kluczowym pytaniem, które postawiła sobie Aneta, było z kim chce zbudować hub. Przeszła przez standardowy proces rekrutacyjny i wybrała ekspertów, którzy mieli doświadczenie w konkretnych dziedzinach. Jednak Aneta szukała czegoś więcej niż tylko kwalifikacji. Chciała ludzi, którzy mieli pasję do budowania czegoś od podstaw, a także inspirujących innych do rozwoju. Przeprowadziła rozmowy nieformalne z każdym z kandydatów, aby upewnić się, że pasują do kultury zespołu.

"Jeżeli robisz coś, co inspiruje innych do tego, by marzyć, uczyć się, robić więcej i stać się kimś lepszym, jesteś liderem". 

Następnie Aneta zorganizowała całą warstwę operacyjną, aby przygotować hub do pracy. Zależało jej na tym, aby wszystkie procesy były zoptymalizowane, a czas od rozmowy z kandydatem do zatrudnienia został skrócony. Wdrażając nowoczesne technologie i skracając procesy HR, B-INFINIT Tech Hub stał się atrakcyjnym miejscem pracy.

Aneta podkreśliła, że branża finansowa w Polsce ma specyficzne wyzwania, ale też wiele do zaoferowania pracownikom. Dostęp do nowoczesnych technologii, globalne zespoły i możliwość pracy zdalnej to tylko niektóre z atutów tego sektora. Budując atrakcyjne miejsce pracy, B-INFINIT Tech Hub przyciągnął już 60 nowych pracowników w ciągu zaledwie 4 miesięcy.

Kluczowym celem Anety i jej zespołu jest zapewnienie szybkiej adaptacji organizacji do zmieniającego się otoczenia rynkowego. To oznacza dostosowywanie wynagrodzeń do aktualnych warunków rynkowych oraz otwieranie nowych biur, aby zapewnić pracownikom możliwość pracy w inspirującym otoczeniu.

Podsumowując swoje wystąpienie, Aneta Kolankowska podkreśliła, że sukces B-INFINIT Tech Hub mierzy się nie tylko liczbami, ale przede wszystkim szybką reakcją na zmiany, przyciąganiem najlepszych talentów i budowaniem silnego zespołu. Jej historia to inspiracja dla wszystkich, którzy marzą o realizacji swoich celów zawodowych i nie boją się wyzwań. B-INFINIT Tech Hub to przykład udanego projektu, który może rosnąć i ewoluować, tworząc przestrzeń dla innowacji i rozwoju.

"Talent wygrywa gry, a zespół wygrywa mistrzostwa".

Aneta Kolankowska pokazała, że marzenia można spełniać, a droga do sukcesu wymaga determinacji, odwagi i pracy z pasją. Jej historia jest inspirująca dla wszystkich przyszłych liderów branży technologicznej i finansowej, którzy dążą do budowania czegoś wyjątkowego.

Aneta Kolankowska - wystapienie

 

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści