Wróć do wszystkich wpisów

5 min czytania

7 powodów, dlaczego warto zdobyć certyfikat ITIL®4?

Conlea

Post image

Potrzeba rozwoju jest wypadkową bieżących priorytetów, pozycji zajmowanej w organizacji i wizji własnej ścieżki zawodowej. Niezależnie jednak od indywidualnych preferencji istnieją kompetencje bez których nie sposób dziś funkcjonować w biznesie. Należą do nich umiejętności zarządzania usługami.

Istniejący od 30 lat i wykorzystywany przez organizacje na całym świecie ITIL jest dziś uznawany za  standard zarządzania usługami IT.  ITIL 4 będąc rozszerzeniem poprzedniej ITIL v3 dostarcza organizacjom kompleksowy model operacyjny dla obsługi produktów i usług opartych o rozwiązania IT.  W czasach, gdy zespoły IT pełnią kluczową rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej, znajomość ITIL 4 skutecznie wspiera organizacje w cyfrowym świecie.

→ Poznaj ITIL 4 Guiding Principles ←  Zapisz się na serię 7. bezpłatnych filmów wideo.

Z uwagi na rosnącą rolę usług, rośnie również zapotrzebowanie na specjalistów z doświadczeniem w zakresie zarządzania usługami IT i z kompetencjami potwierdzonymi certyfikatami ITIL. Według danych Banku Światowego sektor usług generuje ok. 69 proc. światowego PKB, a w krajach o wysokich przychodach 74 proc. Coraz większy udział w PKB generowany jest przez cyfrową gospodarkę z jej coraz to nowymi produktami i usługami. Nic zatem dziwnego, że szkolenia z ITIL należą do najpopularniejszych wśród osób pracujących w branży IT. Rokrocznie ponad 250 tys. osób uzyskuje certyfikaty potwierdzające znajomość ITIL na różnych poziomach.

7 korzyści ze znajomości ITIL 4

Oto najważniejsze korzyści, które zyskasz po zdobyciu certyfikacji ITIL 4:

1. Podniesiesz kwalifikacje

Znajomość praktyk i zasad ITIL 4 pomoże Ci sprostać wyzwaniom przyszłości. Zdobywając certyfikaty ITIL Practitioner czy Masters dowiesz się, jak prawidłowo rozumieć trendy i zmiany w usługach IT. 

2. Wybierzesz specjalizację

Dzięki znajomości metodyki ITIL 4 możesz łatwiej awansować w wybranych obszarach sektora IT, z którymi wiążesz  przyszłość. Możesz wybierać spośród wielu specjalizacji takich jak administracja sieci, zarządzanie bazami danych, testowanie oprogramowania czy sprzętu.

3. Wzmocnisz swoją pozycję w organizacji

Znajomość ITIL to także wzrost osobistej efektywności w miejscu pracy. Zdane egzaminy oznaczają poprawę Twojej pozycji w oczach kierownictwa, wzrost wiarygodności w organizacji i w perspektywie większą odpowiedzialność i być może awans.

4. Będziesz wsparciem dla zespołu

Po pomyślnym zdaniu egzaminu ITIL 4 Foundation możesz wybrać kolejny poziom certyfikacji ITIL odpowiedni dla wybranego przez Ciebie kierunku rozwoju. Dzieląc się wiedzą będziesz wspierać zespół promując najlepsze praktyki współpracy IT z biznesem i szukać sposobów poprawy działania własnej organizacji.

5. Poprawisz kompetencje IT  

Certyfikaty ITIL 4, w szczególności dwa ostatnie poziomy są dowodem na profesjonalizm  w zarządzaniu usługami IT.  Zdobyta wiedza pomoże Ci doskonalić umiejętności IT. Posiadając certyfikat ITIL 4, będziesz w stanie konkurować z innymi o atrakcyjne miejsca pracy. 

6. Otworzysz się na nowe możliwości zawodowe 

Zdobywając kolejne certyfikaty możesz pomyśleć o nowych ścieżkach kariery i zostać np.  konsultantem IT. Wykorzystując własne doświadczenie zawodowe i nabierając kompetencji trenerskich możesz rozpocząć współpracę z branżą szkoleniową. To jedna z dróg do budowy marki osobistej i większej niezależność na rynku pracy.

7. Zainwestujesz w siebie

 ITIL 4 otwiera przed Tobą  globalne możliwości. Rozpoznawalny i ceniony na świecie certyfikat ITIL Foundation, Intermediate czy Expert to konkretna zawodowa inwestycja. Znajomość ITIL 4 otwiera Ci drzwi na drodze do awansu i lepszych zarobków. Staniesz się pożądanym pracownikiem dla firm na całym świecie, które poszukują  wykwalifikowanych specjalistów.

 


Przeczytaj także:


→ Poznaj ITIL 4 Guiding Principles ←  Zapisz się na serię 7. bezpłatnych filmów wideo.

Kategorie: ITIL

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści