Szkolenie zdalne, tradycyjne czy e-learning? Które wybrać dla IT?
Dowiedz się, które szkolenie jest lepsze dla Ciebie – zdalne, tradycyjne czy e-learning. Przeczytaj o korzyściach i wyzwaniach każdego z nich. czytaj dalej
Szkolenia zdalne w sesjach trwających od dwóch do czterech godzin zyskują na popularności. Uczestnicy szkolenia nie tylko uczą się efektywniej, ale elastycznie łączą naukę z pracą.
Elastyczność. Zwinność. Adaptacja. Słowem, zdolność do szybkiej realizacji tego, co wcześniej znajdowało się raczej w sferze możliwości np. pracy zdalnej całej organizacji czy zdalnych szkoleń. To nowe doświadczenia, które przyniósł 2020 rok z perspektywy organizacji jak i indywidualnej.
Zdobywanie wiedzy kosztuje. Dowiedz się jak wybrać wartościowe szkolenie.
W obliczu konieczności ja, Ty oraz miliony osób przez wiele miesięcy prób i błędów dowiedzieliśmy się co w zdalnych formach komunikacji działa dobrze, co można poprawić, a z czym musimy się pogodzić.
Przykład? Przekonaliśmy się, że szkolenia zdalne nie muszą trwać 8 godzin. Szczerze mówiąc, nie powinny tyle trwać! Podkreślamy z całą mocą, szkolenia zdalne mają swoje rozliczne zalet, ale tylko wówczas, gdy są podzielone na moduły, które trwają np. 2 lub 4 godziny dziennie.
Sprawdźmy, co zyskujesz biorąc udział w krótkich szkoleniach zdalnych?
Ile według Ciebie powinno trwać szkolenie zdalne wciągu dnia?
Znasz to z własnego doświadczenia. Masz w kalendarzu zaplanowany dzień lub dwa na własny rozwój, ale i tak odpowiadasz na telefony czy odpisujesz na pilne maile. To bez sensu! Nie męcz się w dwóch rolach jednocześnie, lepiej wybierz podejście elastyczne.
Na przykład pierwszą połowę dnia spędzasz w pracy, drugą spokojnie na szkoleniu. Lub odwrotnie. Ustawiasz powiadomienie na skrzynce pocztowej lub komunikatorze firmowym, że jesteś na szkoleniu i na pilne wiadomości odpowiesz w drugiej połowie dnia.
Udział w krótszych sesjach szkoleniowych daje Ci większą elastyczność i zwiększa dostępność w pracy. Korzyści? Nie masz zaległości. Nie bierzesz wolnego dnia. Zyskujesz kontrolę nad czasem. A także, co również ważne wdzięczność współpracowników.
Jeszcze łatwiej będzie Ci pogodzić pracę ze szkoleniem podzielonym na moduły, gdy będzie trwało np. dwie godziny dziennie przez cztery dni w tygodniu od godz. 16. Docenisz zalety takiego trybu, gdy jesteś kontraktorem, freelancerem lub z innych powodów preferujesz naukę poza typowi godzinami pracy.
Spójrz prawdzie w oczy. Nikt nie lubi multitaskingu. Bywa koniecznością w pracy, ale w przypadku nauki to ślepa uliczka. Zmarnowana energia i czas. Nauka nowych zagadnień wymaga znacznie więcej wysiłku niż wykonywanie dobrze znanych czynności z pracy. Czas głębokiej koncentracji i efektywnej nauki i tak nie jest długi, dlatego uczenie się w krótszych sesjach przynosi lepsze efekty. Masz czas na lepsze zrozumienie materiału oraz na powtórki. Powiedz nie frustracji i zmęczeniu. Zrób jedną rzecz, ale zrób ją dobrze!
Bierzesz udział w szkoleniu, bo masz konkretny cel. Potrzebujesz nowej wiedzy w pracy, zależy Ci na awansie lub chcesz się rozwijać. Udział w krótkich sesjach i dobrze przyswojona wiedza to okazję do jej wykorzystania bezpośrednio w pracy. Nawet jeszcze w tym samym dniu!
Umiejętność wykorzystania dostępnych na rynku możliwości to przykład mądrego działania, planowania i skutecznego osiągania celów. Biorąc udział w szkoleniach zdalnych odkryjesz nowy model rozwojowy, dzięki któremu już zawsze znajdziesz czas na realizację swoich potrzeb i ambicji. Poczucie kontroli nad czasem i zadaniami będzie dla Ciebie źródłem motywacji do osiągania kolejnych celów.
Spójrz na możliwości, które pojawiły się w “nowej normalności”. Tu zasadą działania jest elastyczność i koncentracja na tym, co przynosi realną wartość. To dla wielu z nas okazja do oduczenia się starych przyzwyczajeń, budowanie nowych nawyków czy odkrywanie potrzeb jak np. praktykowanie mindfulness.
Praktyczna wiedza dostępna jest teraz online na wyciągnięcie ręki: webinary, grupy mastermind czy szkolenia zdalne dopasowane do możliwości uczestników. Teraz możesz zaprojektować własną drogę rozwoju, dzięki której zyskasz kontrolę nad czasem oraz równowagę między pracą a czasem wolnym.
Kategorie: szkolenia
Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.
Dowiedz się, które szkolenie jest lepsze dla Ciebie – zdalne, tradycyjne czy e-learning. Przeczytaj o korzyściach i wyzwaniach każdego z nich. czytaj dalej
O znaczeniu i ścieżce certyfikacji ITIL 4 opowiada trener Conlea – Damian Szczepaniak. czytaj dalej
Poznaj trenerów Conlea – specjalistów z bogatym doświadczeniem, którzy prowadzą szkolenia IT oraz zarządzania usługami. Zobacz, jak możemy wesprzeć Twój rozwój. czytaj dalej