Wróć do wszystkich wpisów

6 min czytania

Jaki wpływ na karierę ma konkurs IT Manager of Tomorrow Awards? Maciej Obuchowski

Conlea

Post image

W czerwcu 2019 roku, podczas gali w sopockim Sheratonie, Maciej Obuchowski odebrał główną nagrodę w konkursie IT Manager of Tomorrow Awards. Od tego momentu, jak sam przyznaje, jego kariera przyspieszyła. Na przestrzeni roku od finału awansował i stał się jednym z wiodących ekspertów od RPA. A to nie jedyne korzyści, jakie stały się jego udziałem. Dowiedz się, jak udział w konkursie zmienia życie.

Zdobywasz wiedzę na każdym etapie

Konkurs IT Manager of Tomorrow Awards to nasza inicjatywa, której celem jest promocja najlepszych managerów IT w Polsce odpowiedzialnych za transformacje w swoich firmach. Zgłoszenie do konkursu nie było własną inicjatywą Maćka. Kiedy ludzie w różnych obszarach Arla Foods zobaczyli, jakie korzyści przynosi zautomatyzowanie żmudnych, powtarzalnych procesów, Maciek i jego zespół mieli pełne ręce roboty. Jeden z jego kolegów stwierdził jednak, że ten wysiłek powinien zostać doceniony i zgłosił Maćka oraz transformację, jakiej dokonał w firmie do 2. edycji konkursu. Aplikacja otworzyła drogę do kolejnego etapu, który wymagał dokładniejszego opisania transformacji przez samego kandydata. Maciek stwierdził, że nie ma czasu na zrobienie tego porządnie, czyli tak jak robi wszystko, za co się zabiera. Jednak my w Let’s Manage IT nie zamierzaliśmy mu łatwo odpuścić. Siłą perswazji przekonaliśmy go do wypełnienia aplikacji, bo wiedzieliśmy, jaki potencjał ma jego historia. To był początek niesamowitej przygody, która trwa do dzisiaj.

New call-to-action

Dzielisz się swoją wiedzą z Managerami IT

W drugim etapie konkursu, w którym uczestnik ma 15 minut na przedstawienie zmiany, za którą odpowiadał i musi się zmierzyć z krzyżowym ogniem pytań jury, Maciek poradził sobie na tyle dobrze, że znalazł się w gronie 10 finalistów, których czekał występ przed kilkuset uczestnikami konferencji IT Manager of Tomorrow. Ale nie to stanowiło główne wyzwanie. Nawet dla Maćka, który jako doświadczony iluzjonista miał duże doświadczenie w występowaniu na scenie, było to spore wyzwanie. Tym większe, że na przedstawienie swojego projektu miał, jak każdy z finalistów, zaledwie 5 minut. Wykorzystując swoje naturalne umiejętności sceniczne, wiedzę o tworzeniu porywających prezentacji zdobytą na stanowiącym stały punkt przygotowań do konkursu warsztacie z Kamilem Koziełem, i feedback uzyskany od swojego mentora z grona jury, Maciek stanął do rywalizacji z managerami z takich organizacji jak ABB, Allegro, mBank, Bank BNP Paribas czy Nestle. Jak podkreśla dzisiaj, nie miał poczucia, że mierzy się z rywalami. W trakcie przygotowań cała grupa zdążyła się ze sobą, wymieniała doświadczeniem i wspiera na każdym etapie. Maciek miał swojego faworyta, więc kiedy nie zdobył nagrody publiczności, na którą po cichu liczył, przestał słuchać prowadzącego galę Łukasza Grassa. A jednak to jego jury wybrało jako zwycięzcę tamtej edycji konkursu.

W nagrodę pojechał na Grand Prix F1 do Abu Dhabi. To była niesamowita przygoda, ale, jak przyznaje Maciek, nie to stanowiło największą wartość wynikającą z konkursu.

ITMT-gala-134

Tworzysz nowe, wartościowe relacje

Wróćmy do konferencji IT Manager of Tomorrow w czerwcu 2019 roku. Pierwszego dnia, którego zwieńczeniem był finał konkursu i gala rozdania nagród, Maciek był po prostu jednym z uczestników. Dodatkowo koncentrował się na swojej prezentacji, więc nie angażował się aktywnie w networking. Natomiast drugiego dnia sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Odebrał dziesiątki gratulacji, a przy okazji poznał wielu ludzi i z wieloma z nim wymienił się opiniami na temat zarządzania IT i wprowadzania RPA do organizacji. Liczba kontaktów na LinkedIn zaczęła dynamicznie rosnąć. Po tym, jak wieść o jego sukcesie zaczęła krążyć po świecie IT, a prezentacja pojawiła się na kanale Let’s Manage IT na YouTube, organizatorzy innych wydarzeń zaczęli zapraszać Maćka do wystąpienia.

robot-points-direction-to-second-robot-S8XFNQ7

W 2019 roku podzielił się swoim doświadczeniem na 14 konferencjach w całej Europie. Materiały o transformacji w Arla Foods pojawiły się w mediach branżowych, m.in w ITWiz. Wielu ludzi zwracało się do Maćka, żeby wymienić się doświadczeniem i zapytać o radę w obszarze RPA. Dostał także awans na Senior IT Managera. I chociaż jak sam przyznaje, nie wie, jaki udział w tym sukcesie miała wygrana w konkursie, stwierdza, że “na pewno nie zaszkodziła”. Maciek podkreśla, że największą wartością z konkursu są relacje z ludźmi. Do dzisiaj jest w kontakcie z pozostałymi finalistami z 2. edycji konkursu i wie, że do każdego z nich może się zwrócić, żeby przedyskutować jakieś biznesowe albo techniczne wyzwanie. Podobnie jest z jurorami, wśród których są ludzie zarządzający największymi strukturami IT w Polsce. 

ITMT _ ITMT AWARDS + 2020 + CTAs fullhd (2)

Zdobywasz nowe perspektywy rozwoju

Dzisiaj Maciek nadal pomaga usprawniać pracę ludzi w globalnym koncernie spożywczym, jakim jest Arla Foods. Praca jego i jego zespołu jest doceniana w branży IT, o czym świadczą nagrody w konkursach na najlepsze wdrożenia rozwiązań RPA, takich jak Excellence in Enterprise RPA 2019 Award firmy Blue Prism. Jest mentorem, który dzieli się swoim doświadczeniem z innymi managerami, prowadząc m.in. program RPA Mastermind w ramach Let’s Manage IT. Jest jednym z liderów tematyki RPA w Polsce, co potwierdzają wystąpienia na licznych konferencjach i webinarach.

Dołącz do programu RPA Mastermind

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści