Wróć do wszystkich wpisów

6 min czytania

Kim jest IT Manager of Tomorrow?

Conlea

Post image

Kim jest IT Manager of Tomorrow? Jaka jest przyszłość Managerów IT? Jak powinien myśleć i działać IT Manager of Tomorrow? Jak zmienia się definicja i rola Managera IT? Podczas jednego z panelu dyskusyjnych, podczas IT Manager of Tomorrow, na te, oraz inne pytania Pawła Oksanowicza odpowiedzieli: Przemysław Zakrzewski, Head of Corporate Technology Center @ ABB, Eliza Stasińska, Head of IT Enterprise Applications Portfolio & CTO@SSC @ mBank S.A. oraz Krzysztof Kozakiewicz, CEO @ Let's Manage IT.

 

Rozmowa odbyła się ostatniego dnia konferencji. Paneliści mając za sobą 3 dni spotkań, rozmów i konsultacji, mogli opowiedzieć co zaskoczyło ich podczas tej edycji wydarzenia. Eliza Stasińska przyznała, że był to fakt, jak głodni wiedzy są uczestnicy. Jak bardzo są otwarci, jak wytrwale poszukują odpowiedzi, jak bardzo pragną się rozwijać. To żywe zainteresowanie przekłada się też na niezwykłą komunikację między uczestnikami. 

Jest to jedyna konferencja, w której miałam okazję uczestniczyć, na której social networking jest tak prosty dodała Eliza Stasińska. 

Swoją perspektywą podzielił się również Krzysztof Kozakiewicz, który zwrócił uwagę na to jak jego zdaniem zmienił się poziom wystąpień i tego jak Managerowie IT opowiadają o swoich działaniach i osiągnięciach. Zdaniem Krzysztofa Managerowie IT potrafią przekazać ze sceny samo sedno i podzielić się najbardziej merytorycznymi kwestiami. Polepszeniu uległ również poziom performancu, który odbywa się na scenie. "Jako Managerowie IT potrafimy pewnie opowiadać o swoich osiągnięciach. Nie wstydzimy się mówić o sukcesach, ale również o porażkach" – mówił. 

Inną perspektywę pokazał Przemysław Zakrzewski, który docenił pokorę jakiej nauczyła się branża. Jego zdaniem przebijała ona ze sceny IT Manager of Tomorrow. Dodał również jak wiele wynosi z tego wydarzenia. Przede wszystkim zwrócił uwagę na dość prozaiczną jak przyznał rzecz, a mianowicie na liczbę kontaktów, którą wpisał do swojego telefonu, umawiając się na follow up w celu skonsultowania wybranego case'u. Otwiera to drzwi do kolejnych etapów rozwoju, działań i projektów, które nierzadko mają swój początek właśnie w Gdyni. "Z konferencji IT Manager of Tomorrow można wynieść wiele dla siebie, ale również podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, dać coś od siebie. To również niezwykłe satysfakcjonujący element spotkań" – dodał Przemek Zakrzewski. 

ITMT Academy

Podczas 7. edycji IT Manager of Tomorrow  bardzo wyraźnie wybrzmiewał temat szeroko pojętego Mental Health. W dużej mierze jest to pokłosie pandemii, która zmieniła rzeczywistość i wiele branż. Speakerzy zachęcali do zadbania o swoje zdrowie, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i fizycznym. Szerokim echem odbiło się inspirujące wystąpienie Małgorzaty Wypych, prezeski @ Mental Health Center. 

Przeczytaj: Narzekanie, wypalenie, depresja. Jak wspierać pracowników w kryzysie?

O tym jak ważne jest zwrócenie uwagi na kondycję psychiczną, zwłaszcza w pędzącym świecie nastawionym na karierę, opowiedziała również psycholożka – Daria Abramowicz. 

Rozmowa na temat zdrowia psychicznego przerodziła się w dyskusję dotyczącą pewności siebie Managerów IT. Eliza Stasińska mówiła o tym, że wiele Managerów IT, szczególnie tych obecnych na konferencji, tę pewność zyskała. Jednak wciąż jest grono Managerów, którzy nad pewnością siebie muszą pracować. 

Kopia Raport ITMT 2023 – Newsletter (5)

 

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści