Wróć do wszystkich wpisów

12 min czytania

Wybrano IT Managera roku 2023

Conlea

Post image

Środowisko IT przyznało coroczne nagrody w konkursie IT Manager of Tomorrow Awards. Tytuł Managera IT roku 2023 otrzymał Łukasz Niedzwiedzki z firmy Softserve, którego transformacja pozwoliła na zaadresowanie problemów z pozyskiwaniem talentów, rozwojem kompetencji i rozszerzeniem możliwości biznesowych firmy. Nagrody otrzymali również: Kamil Orłowski @ Ocado Technology w kategorii Technology Leader, Anna Karolewska @ Gemini Polska Sp. z o.o., w kategorii People Leader, Grzegorz Jakóbik @ Muzeum Narodowe w Krakowie w kategorii Rising Star. Tytuł Business Leader oraz Nagrodę Publiczności zdobyła: Diana Appelt @ Żabka. 

IT Manager of Tomorrow Awards to inicjatywa promująca najlepszych Managerów IT w Polsce, odpowiedzialnych za transformację w swoich firmach. Od 2018 roku, niezależne jury wybiera najlepszego lidera IT, którego inicjatywa zakończyła się sukcesem i przyniosła organizacji bezpośrednią korzyść. To także możliwość rozwoju i przynależność do aktywnej grupy liderów – Let's Manage IT. 

Udział w konkursie IT Manager of Tomorrow pozwoli Ci przekroczyć granice, które wcześniej wydawały się nieosiągalne i udowodnić, że niemożliwe nie istnieje. To nie tylko wyjście poza strefę komfortu, ale również niesamowita przygoda, która otwiera drzwi do rozwoju umiejętności, poszerzenia wiedzy i doświadczeń.  Czas kiedy poznasz inspirujących ludzi, jak również zdobędziesz nowe źródła inspiracji
 Anna Karolewska @ Gemini Polska Sp. z o.o.

Proces konkursu 

 
Animacja przedstawiająca proces konkursu.
 

Konkurs składa się z 5 etapów i rozpoczyna się na przełomie marca i kwietnia. Pierwszy etap to zgłoszenia uczestników. W tym roku do organizatorów spłynęło 56 formularzy, spośród których jury wybrało 28 opisów transformacji. Drugi etap to selekcja uczestników na podstawie indywidualnych prezentacji online w obecności jurorów. Na tej podstawie ogłoszono TOP 10 szóstej edycji konkursu. Etap trzeci wymaga od uczestników największego zaangażowania, ale też obfituje w różnorodne warsztaty i szkolenia. Polega na przygotowaniu 5 minutowej prezentacji, którą uczestnicy wygłaszają podczas finału konkursu. Managerowie pracują nad nią wspólnie z wybranym mentorem – członkiem jury. Na tym samym etapie finaliści skorzystali z profesjonalnego szkolenia ze sztuki prezentacji z Kamilem Koziełem oraz warsztatów ze sztuki wystąpień publicznych z Łukaszem Ciochem. Po ponad dwóch miesiącach przygotowań nadchodzi czas wygłoszenia prezentacji podczas wielkiego finału konkursu. W tym roku na nominowanych czekała jedna z największych scen w Polsce, mieszcząca się w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Na widowni zasiadło ponad 700 osób oraz Jury, które oceniło wygłoszone prezentacje. Zwieńczeniem IT Manager of Tomorrow 2023 było uroczyste wręczenie nagród.

IMG 238

Łukasz Niedzwiedzki podczas prezentacji na scenie IT Manager of Tomorrow Awards.
 

Zasady oceny finalistów

W ramach konkursu przyznano nagrody w 6 kategoriach: People Leader, Technology Leader, Business Leader, Rising Star, Nagrodę Publiczności oraz tytuł IT Manager of Tomorrow 2023. Głosowanie publiczności odbyło się za pomocą aplikacji, natomiast Jury udało się na kilkugodzinne obrady. Wybór laureatów odbywał się na podstawie ściśle określonych wytycznych:

  1. Wartość biznesowa – jakie były/są rezultaty, jaki realny problem został rozwiązany, na ile efekty zmiany są stałe, policzalne i odczuwalne przez organizację?

  2. Sposób realizacji/rola danej osoby w transformacji – ocena w kontekście 3 kompetencji: umiejętnego wykorzystania technologii i metod pracy, przywództwa oraz kształtowania kultury organizacyjnej, współpraca IT – Biznes/Klient. 

  3. Unikatowość/innowacyjność – w odniesieniu do danej organizacji/sektora. Na ile jest to coś przełomowego w danej organizacji, branży?

  4. Forma prezentacji – styl wypowiedzi, warstwa prezentacyjna, odpowiedzi na pytania. 

Laureaci VI edycji IT Manager of Tomorrow Awards 


Obejrzyj 5–minutowe wystąpienia finalistów.
 

Tytuł IT Managera 2023 roku zdobył Łukasz Niedzwiedzki, który stał za transformacją w formie Softserve. Jego działanie pozwoliło na zaadresowanie problemów z pozyskiwaniem talentu, rozwojem kompetencji i rozszerzeniem możliwości biznesowych firmy. Synergia pomiędzy działami organizacji w ramach pierwszej grupy kompetencyjnej dostarczyła wartości pracownikom, klientom i kluczowym interesariuszom Softserve. 

IMG 731

Na scenie Łukasz Niedzwiedzki @ Softserve  odbierający główną nagrodę w konkursie.
 

Diana Appelt, która została doceniona przez publiczność oraz w kategorii Business Leader, przedstawiła transformację cyfrową środowiska pracy w sklepach Żabka. Zaprezentowała proces tworzenia platformy do zarządzania sklepem oraz budowania zespołów skupionych na efektywnym dostarczaniu wartości w tych rozwiązaniach.

IMG 709

Na zdjęciu od lewej: Daria Kopczyńska, @ Let's Managee IT, Diana Appelt @ Żabka, Sebastian Drzewiecki @ Softserve, Krzysztof Kozakiewicz @ Let's Manage IT. 
 

Kamil Orłowski do programu zgłosił się z inicjatywą budowy platformy technologicznej mającej na celu zmniejszenie obciążenia poznawczego (cognitive load) programistów, a co za tym idzie zwiększenia skupienia na wartości biznesowej poprzez skalowanie praktyk DevSecOps za pomocą Inżynierii Platformy (Platform engineering).

IMG 715

Na zdjęciu od lewej: Przemysław Zakrzewski @ ABB, Eliza Stasińska @ mBank, Kamil Orłowski @ Ocado Technology. 
 

Laureatka konkursu w kategorii People Leader – Anna Karolewska przeprowadziła Gemini Polska przez program projektów kończących transformację cyfrową oraz biznesową polegającą na uruchomieniu Platformy Zdrowia Gemini.pl*. Rozwiązanie otworzyło nowe możliwości tworzenia kolejnych rozwiązań służących Użytkownikom.

IMG 702

Na scenie Anna Karolewska @ Gemini Polska Sp. z o.o.
 

Z kolei Grzegorz Jakóbik dla Muzeum Narodowego w Krakowie sięgnął niemalże fundamentów systemów IT. Celem transformacji było rozwiązanie problemu z ciągłymi przerwami działania systemów, co uniemożliwiało normalną pracę instytucji. 

IMG 695

Na scenie Grzegorz Jakóbik @ Muzeum narodowe w Krakowie. 
 

Jury konkursu 

W gronie jury konkursu zasiadają uznani liderzy IT, ale też laureaci poprzednich edycji konkursu. Ich rola w konkursie jest niebagatelna, bowiem pełnią kluczową rolę we wszystkich etapach ITMT Awards. Od selekcji zgłoszeń, po indywidualne spotkania z uczestnikami i mentoring. 

Stream_19_06

Nagrody  IT Manager of Tomorrow Awards

Wśród benefitów, jakie wiążą się z udziałem w konkursie, uczestnicy wymieniają ogromny rozwój zawodowy, nowe kontakty i niemałe wzrosty zasięgu na LinkedIn. Warto jednak wspomnieć o nagrodach ufundowanych przez organizatora oraz partnerów wydarzenia.  Nagroda główna sponsorowana przez Let's Manage IT to udział w jednej z największych konferencji na świecie dla Managerów IT – DevOps Enterprise Summit w Las Vegas, a także publikacja artykułu na łamach branżowego miesięcznika. Nagrodzeni tytułem Business, People i Technology Leader otrzymują udział w konferencji Web Summit w Lizbonie. Laureat nagrody przyznawanej przez publiczność otrzymuje z kolei możliwość wystąpienia w kolejnej edycji IT Manager of Tomorrow. Nagrodą w kategorii Rising Star jest bilet na IT Manager of Tomorrow. 

Gdy wychodzisz daleko poza swoją strefę komfortu, ważne aby robić to z profesjonalistami. Conlea i Let's manage IT dali nam nie tylko niepowtarzalną okazję występu z największej sceny w Polsce, ale przede wszystkim zapewnili najwyższej klasy szkolenia oraz wsparcie doświadczonych mentorów. Wraz z całą dziesiątką finalistów przeżyłem niezwykłą przygodę. Zbudowałem mnóstwo wartościowych relacji i nabrałem pewności siebie. Tytuł Technology leader to też wielkie wyróżnienie dla wszystkich ludzi z którymi na codzień budujemy platformę chmurową – Kamil Orłowski @ Ocado Technology.

 

ConleaLMIT blog CTA-5-2

 

Nie zapomnij udostępnić tego postu

Wiedza i inspiracje prosto na Twój mail

Zostaw swój email, a będziemy regularnie informować Cię o nowych artykułach.

Spis treści